O blogu/ About my blog

o tym jak udało mi się schudnąć, co jem i jak ćwiczę.

          Chcę Wam opowiedzieć swoją drogę od doskonałego kształtu kuli do klepsydry, podzielę się swoimi treningami oraz pysznymi i jednocześnie tanimi przepisami na każdą kieszeń. Ten projekt dedykuję wszystkim babeczkom i facetom, którzy chcą tak jak ja mieć 30 mniej w wieku 30 plus. Nie wiem czy Wam pomogę, ale uczciwie powiem o tym, co ja zrobiłam ze sobą i w jaki sposób.

           Mam nadzieję, że na mojej stronie znajdziesz motywację dla siebie, przekonam Cię, że warto, a Ty pokonasz własne słabości oraz przyjmiesz zaproszenie do aktywności fizycznej i zmiany nawyków żywieniowych. Zobaczysz będzie super! Jeśli mi się udało, Ty również możesz!

ZERO GŁODÓWEK – ZERO WYMÓWEK

 


About the 30 minus for 30 plus project

i.e. how I managed to lose weight, what I ate and what exercises I took

     I wanna share with you my valuable experience and tell you about my path from apple to neat hourglass. At the same time, I’m gonna reveal an amazing workout and cheap, yet delicious, recipes that will help you to achieve the same goals I did. This project is devoted to everyone who is over 30 and wants to lose more or less than 30 pounds. I hope you find my blog inspiring and motivating to hard work on your body and lifestyle. I believe I convince you that it is worth to change so that you could overcome your own weaknesses. Accept my invitation and start exercising and developing healthy food habits.  If I’ve made it, you are likely to succeed as well!

No starvation diets, no excuses  

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: