„Mój jest ten kawałek podłogi” Get Gym w Lublinie – recenzja klubu

Długo zabierałam się za ten tekst – dojrzewałam do bycia obiektywną, co – biorąc pod uwagę, że jestem klubowiczką niemalże od momentu otwarcia Get Gym – nie jest łatwe. Z jednej strony trudno pisać o wadach miejsca, w którym jestem prawie codziennie, z drugiej strony nie chcę ich pomijać. Dlatego opowiem Wam zarówno o plusach, jak też minusach tego miejsca.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Dołączyłam do Get Gym z kilku powodów. Pierwszym była lokalizacja – niedaleko mieszkałam, drugim – nowy klub, więc mało osób, co dla kogoś z nadwagą ma kolosalne znaczenie, trzecim – bardzo miła obsługa. Nie miałam pojęcia, co czeka mnie w środku, co tam będę robić, ale przyświecał mi jeden cel – chcę schudnąć. Jak sobie coś postanowię to koniec, osiągnę to.

DSC_0116.JPG

Kupiłam karnet, podpisałam umowę i zaczęłam przychodzić. Najpierw wybrałam bieżnię, później zajęcia zorganizowane, kiedy pojawił się spinning nie mogło mnie tam zabraknąć, zajęcia „crossfitowe”? Kiedy tylko je wprowadzono latałam na 6 rano. Później zaczęłam ćwiczyć sama.

DSC_0053.JPG

Co jest niesamowitego w tym miejscu? Na pewno atmosfera, którą tworzą ludzie. Pierwsze tygodnie i miesiące w Get Gym wspominam z łezką w oku, to wtedy nawiązywały się relacje między klubowiczami, umawianie się na wspólne wypady poza siłownią, kibicowanie sobie nawzajem, wspieranie w wykonaniu kolejnego powtórzenia, wszechobecna życzliwość i sympatia. Żadnego obgadywania, fochów, plotek, zawiści i szeptania. Teraz bywa z tym różnie.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Na uwagę zasługuje czystość. W szatniach zawsze jest schludnie, w łazienkach pachnie, na siłowni odkurzone, lustra wypolerowane. Obsługa dba o komfort klubowiczów, trenerzy pomagają, o ile tylko ich poprosisz.

DSC_0124.JPG

Klub fitness czy siłownia?

Get Gym jest klubem fitness z dwoma salami do ćwiczeń, sauną, szatnią, prysznicami oraz dość sporą siłownią. Jeśli jest to klub oznacza to, że wszelkie okazje w rodzaju Mikołajek i Walentynek są świętowane zgodnie z przygotowanym na tę okazję programem zajęć. Codziennie także można skorzystać z wachlarza zajęć odbywających się na salach fitness i siłowni.

DSC_0252Siłownię wypełniają bieżnie, orbitreki, schody, maszyny do izolowanych ćwiczeń oraz – wyposażona w trx, worki bułgarskie, piłki i inne zabawki – brama Octagon dla miłośników treningu funkcjonalnego. Znajdziemy zaledwie kilka ławeczek do ćwiczeń mięśni klatki piersiowej (tylko jedna płaska, skośna, i trzecia z obniżonym oparciem i podniesionym siedziskiem), ale są też dostępne ławeczki wolne, regulowane, jedna brama z podestem do martwych ciągów (możesz je też robić w innym, wolnym miejscu na siłowni) kilka sztang olimpijskich, łamane, dwie lub trzy krótkie świetne do wznosów bioder, talerze, hantle, kettle.

DSC_0085.JPG

W Get Gym znajdziesz też akcesoria do masażu: parę wałków, rollery, kiedyś była też piłeczka, ale ostatnio mimo poszukiwań nie udaje mi się jej znaleźć. Są też piłki gimnastyczne, taśmy, gumy, ekspandery, dwie platformy bosu, dwa boxy do wskakiwania, lina do wspinania się, niestety tylko dwie i do przerzucania niezbyt ciężkie opony – 40 kg i 60 kg, a także worek do trenowania sportów walki i wiele innych gadżetów.

DSC_0063.JPG

Jak dołączyć do klubu?

W przypadku, kiedy chcesz jedynie sprawdzić, co kryje się za wejściem do Get Gymu, możesz skorzystać z darmowej wejściówki, jeśli już byliśmy, ale nie mamy karnetu pomocne będzie jednorazowe płatne wejście. Wejściówkę kilkudniową możemy zdobyć na organizowanych sportowych wydarzeniach czy promocjach. Zazwyczaj darmowe wejście jest możliwe także podczas różnych wydarzeń organizowanych przez klub – Walentynki, Mikołajki, Urodziny klubu i inne. Możliwości jest wiele, a przyjść i za darmo poćwiczyć zawsze warto.

Jeśli jesteś przekonana, że chcesz dać sobie szansę i postanowiłaś, że będziesz ćwiczyć, Get Gym wychodzi naprzeciw i oferuje kilka rodzajów karnetów, od tego, na który się zdecydujemy zależy jego cena.

IMG_20191228_190049.jpg

  • Karnet OPEN miesięczny – 159 zł / miesiąc

Bez wiązania się umową długoterminową. Kupujesz, płacisz i tyle. Możesz zrezygnować po miesiącu bez żadnych konsekwencji, ale w trakcie jego trwania nie masz możliwości zawieszenia karnetu, np. podczas urlopu lub choroby. Co otrzymasz w pakiecie? Dostęp do siłowni, zajęć fitness, sauny oraz pierwszy trening wprowadzający z trenerem z analizą składu ciała włącznie. 

  • Karnet OPEN 6 miesięcy – 659 zł/ płatne z góry

Jak wyżej, ale podpisujesz umowę na pół roku i musisz zapłacić z góry. Dodatkowym atutem jest możliwość bezpłatnego zawieszenia karnetu na 2 tygodnie. 

  • Karnet OPEN 12 miesięcy – 119 zł / miesiąc 

Chyba najpopularniejsza opcja. To co wyżej, z tą różnicą, że podpisujesz umowę na rok, płacisz co miesiąc i możesz bez dodatkowych opłat zawiesić karnet na 4 tygodnie. 

  • Karnet OPEN bezterminowy – 139 zł / miesiąc

Jedyna różnica do pozostałych to ta, że możesz zerwać umowę, a okres wypowiedzenia trwa miesiąc. Jest też możliwość zawieszenia karnetu, ale odpłatnie.

  • Karnet STUDENCKI (roczny/ bezterminowy) – 99 zł / miesiąc

Jeśli jesteś studentem ta opcja jest dla Ciebie. Otrzymasz trening wprowadzający, analizę składu ciała, dostęp do zajęć, sauny i siłowni, a w zależności od wybranej opcji (roczny czy bezterminowy) będziesz mieć możliwość zawieszenia karnetu.

  • Karnet VIP roczny – 349 zł / miesiąc

To propozycja dla osób z grubszym portfelem i większymi wymaganiami. Poza dostępem do siłowni, sauny, zajęć fitness oraz treningu wprowadzającego z trenerem personalnym masz zapewnioną własną, zamykaną na opaskę magnetyczną szafkę (w pozostałych przypadkach szafki są ogólnodostępne, wybierasz wolną i aby ją zamknąć potrzebujesz mieć kłódkę, którą po zakończonym treningu możesz przypiąć do przeznaczonej do tego specjalnej kratownicy w szatni, dzięki temu kłódki nigdy nie zapomnisz). Co jeszcze otrzymamy w pakiecie VIP? Duży i mały ręcznik do każdego treningu, napój przed treningiem oraz shake po treningu, klubową koszulkę VIP oraz możliwość bezpłatnego zawieszenia karnetu na 12 tygodni.

  • Karnet VIP bezterminowy – 399 zł / miesiąc

To samo, co w karnecie VIP rocznym, ale jest okres wypowiedzenia, który wynosi miesiąc, natomiast jeśli będziemy chcieli zawiesić karnet to niestety ta opcja jest dodatkowo płatna.

  • Karnet GymKIDS – 89 zł / 10 wejść

Jest to karnet dla dzieci w wieku od 4 lat uprawniający do uczestniczenia w zajęciach zorganizowanym GymKIDS, które odbywają się dwa razy w tygodniu.

DSC_0079.JPG

Kupisz karnet i co dalej?

Get Gym znajduje się w jednym z lubelskim centrów handlowych – w Olimpie. Mijasz witający Cię szyld i co dalej? Po jednej stronie znajdują się oszklone pomieszczenia handlowców, tam możesz podpisać lub przedłużyć umowę, pogadać o jej warunkach, umówić się na trening wprowadzający z trenerem personalnym itd. Dalej znajduje się recepcja, gdzie zapłacisz za karnet, staniesz do zdjęcia (musi być do profilu klubowicza), otrzymasz kartę klubowicza (przy wchodzeniu do klubu należy ją okazać do zeskanowania). Po drugiej stronie – ku uciesze wielu osób, do których należę – znajduje się sklep z odżywkami InForm!!! (oznaczenie jest niestety bardzo mało widoczne).

DSC_0067.JPG

Mijasz recepcję, stoliczki kawowe, krzesła oraz InForm i stajesz wzdłuż korytarza. Po lewej stronie jest pokój trenerów personalnych, po prawej szatnia męska (tam są też prysznice i sauna dla panów). Jeśli jesteś kobietą idziesz dalej, po lewej stronie zobaczysz oszkloną salę fitness a po prawej szatnię damską! Brawo, trafiłaś do celu.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Możesz się tam przebrać, zostawić swoje rzeczy w szafce i ćwiczyć albo na fitnessie albo siłowni. Szatnia jest spora, wolną szafkę na pewno znajdziesz.

W tym pomieszczeniu jest też sauna damska, prysznice, toalety oraz tzw. strefa relaksu z leżakami, które możesz wykorzystać do regeneracji potreningowej. Jest to super miejsce na odpoczynek nie tylko po treningu. Ciemniejsze światło, ciepło uciekające z sauny, cisza, możesz założyć słuchawki, włączyć ulubioną muzykę i się odprężyć.

DSC_0097.JPG

Przychodząc do Get Gym masz możliwość nie tylko poćwiczyć, ale też spotkać fajnych ludzi z pasjami, dobrą energią i zwyczajnie życzliwych. Jeśli chcesz ćwiczyć sama, pamiętaj, że przychodząc w godzinach zajęć zorganizowanych może się okazać, że zabraknie Ci sprzętu do ćwiczeń – sztangi lub hantle może zabrać trener na zajęcia grupowe, co zmusi nas do przemodelowania treningu. Dodatkowym problemem jest brak miejsca do ćwiczeń: z jednej strony przestrzeń zajmują inni klubowicze, z drugiej treningi personalne i zajęcia zorganizowane, a nie każdy trener jest na tyle życzliwy, aby użyczyć Ci kawałka podłogi.

DSC_0074.JPG

O zajęciach grupowych słów kilka

Jeśli nie wiesz, jak ćwiczyć na siłowni możesz skorzystać z zajęć zorganizowanych. Począwszy od fitnessu przez spinning po trening funkcjonalny przeprowadzany na siłowni. Na każde zajęcia zapisujemy się albo na recepcji, albo online. Dobrym zwyczajem jest także wypisanie się z zajęć w momencie, kiedy wiesz, że na nie nie dotrzesz. Dzięki temu inna osoba, będąca na liście rezerwowej może skorzystać z Twojej nieobecności.

DSC_0117.JPG

Zajęcia zorganizowane zostały pomyślane w taki sposób, aby każdy znalazł w nich coś dla siebie. Jedni wolą tańczyć więc pewnie pójdą na „Afro dance” lub „Salsation„, drudzy spalać kalorie na „HiIIT Boxing” – zajęciach z elementami sztuk walk oraz „Tabacie”, są też zwolennicy „Jogi” i rozciągania podczas „Stretchingu”, inni wybiorą „Spinning” lub wzmacnianie ciała podczas „Get BUP”, „Get PUMP”, „Treningu Funkcjonalnego„. Ten ostatni jest dobrym wyborem dla osób, które chcą poznać ćwiczenia związane bardziej z siłownią niż z aerobikiem.

Nowością są wprowadzone do grafiku zajęcia „Get Learn” dla osób początkujących.

DSC_0120.JPG

Lubię Get Gym ze względu na jeszcze dość małą liczbę osób oraz kulturę osobistą większości klubowiczów. Zawsze można dogadać się do kolejki na bramie czy ławeczce, kiedy jest zajęta. Jeśli poprosisz o asekurację czy pomoc w zdjęciu obciążenia zawsze ktoś przybiegnie z pomocą. Trenerzy pokażą jak poprawnie wykonać ćwiczenie, pomogą, doradzą. 

DSC_0114.JPG

Niepisaną, ale bardzo miłą tradycją jest przywitanie się z innymi klubowiczami, rzucenie „cześć” czy znasz kogoś czy nie. Tak było w początkowych dniach istnienia klubu i chyba zostało do dziś.

Mimo tego, że strefa wolnych ciężarów jest dość uboga i przydałoby się więcej sztang, ławeczek i ciężarków, to na uznanie zasługuje strefa funkcjonalna oraz sale fitness, sauna, a także możliwość skorzystania z bogatej i odpłatnej oferty masaży.

Zalety i wady Get Gym w Lublinie

DSC_0060_F

Zalety:
– przyjazna atmosfera
– bardzo miła obsługa
– czysto: w łazienkach, szatniach i na siłowni

– sauna i strefa relaksu
– przestronne szatnie i komfortowe prysznice
– nie ma tłumów
– możliwość zakupu odżywek, białkowych koktajli, soków, owoców, batonów
– dużo zajęć zorganizowanych, co może być ważne dla osób początkujących
– jak na klub fitness bogato wyposażona strefa funkcjonalna
– można używać magnezji, tak wiem, że nie jest to żaden luksus, ale są miejsca, w których jedyną dopuszczalną formą magnezji jest ta w płynie
– dyżury trenerów
– uwzględniają pakiet sportowy OK System

DSC_0073.JPG

Wady:
– mało wolnych ciężarów
– często „dyskoteka gra”, czyli głośna klubowa muzyka, choć czasem i tu należą się brawa, bo można usłyszeć np. Metallicę, System Of A Down, Whitesnake, pieśni Zenona na szczęście nie puszczają
– zajęcia zorganizowane odbywają się w godzinach najbardziej obleganych na siłowni, więc z miejscem do ćwiczeń i sprzętem bywa różnie: nierzadko zdarza się, że grupa zabiera wszystkie sztangi i większość popularnych hantli, nie tylko ze strefy funkcjonalnej (gdzie odbywają się zajęcia), ale również tej tzw. popularnie wśród klubowiczów „siłową”
– brak wymiany zużytego sprzętu np. skakanek
– mało konkurencyjne ceny karnetów
– nie honorują kart MultiSport


Szukasz więcej  recenzji siłowni z Lublina i okolic, biegów czy sportowych gadżetów? Zapraszam do działu recenzje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: