Lekcja 1. Rozwałkujemy nasz tłuszcz w domu

Kochane moje! Dzisiejszy wpis jest początkiem serii ćwiczeń dla osób bardzo początkujących. Od wielu z Was słyszałam, że mój blog w większej mierze przeznaczony jest dla osób zaawansowanych, a początkujące też chciałyby wiedzieć, w jaki sposób mogłyby zacząć się ruszać. Mam dla Was kilka pomysłów jak rozruszać nasze ciało i przyzwyczaić je do aktywności fizycznej, dzisiaj dzielę się z Wami jednym z nich i pokażę jak efektywnie spędzić czas przy zmywaniu

Raz na dwa tygodnie chciałabym proponować Wam inne ćwiczenie, które każdy bez względu na poziom zaawansowania będzie mógł wykonać. Dzisiaj jest nim wspięcie na palce przy zmywaniu. Rozumiem, że trudność może sprawiać utrzymanie równowagi przy zlewie, więc możecie się podtrzymywać szafki czy czego chcecie. Po wielu dublach nagrania (a to światło złe, a to nie taki profil, a to zła perspektywa, oświetlenie kiepskie i zmarszczki itd.) też zaczęłam się bujać więc nie przejmujcie się tym, później będzie lepiej. 

Najważniejsze jest wspięcie na palce i utrzymanie przez chwilę napięcia (na początek 2 sekndy). Na początek proponuję spróbować wykonać to ćwiczenie 3 razy w tygodniu po 10 powtórzeń. Załóżcie sobie notesik, w którym będziecie mogły zapisywać Wasze postępy – ilość powtórzeń, serii i dni, w których ćwiczyłyśmy. Uwierzcie, że poczujecie łydki, ja po kilkudziesięciu powtórkach nagrania miałam ich dość. Nie będzie Was boleć od razu, ale drugiego lub trzeciego dnia. Jeśli nie poczujecie tego ćwiczenia możecie zwiększyć liczbę powtórzeń albo wydłużyć czas spięcia kiedy stoimy na palcach. Uwaga spięcie mięśni łydek musimy wywołać sami. Aby dobrze wykonać to ćwiczenie polecam przed wspięciem na palce spiąć brzuch, dzięki czemu nie będziemy wykrzywiać odcinka lędźwiowego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: