Pierwsze wejście na siłownię. O czym musisz wiedzieć

W końcu nadszedł ten długo wyczekiwany dzień – pierwszy raz na siłowni. O czym warto wiedzieć przed wejściem do labiryntu żelaza i maszyn, no i jak się w nim poruszać, abyśmy wyszli z niego z uśmiechniętą mordką? Zaczynamy!

IMG_20180814_220424

Mamy już umowę, kartę klubową i co dalej? Przebieramy się, o tym co warto ze sobą zabrać na siłownię pisałam w „Dekalogu fitnesski”, a o tym czego nie warto TUTAJ. Kiedy masz już przywdziany strój sportowy, obuwie zmienione (!) i związaną czuprynę – woda w dłoń i na siłownię goń 🙂

 1. Przywitaj się. Na siłowni, w której ćwiczę panuje zwyczaj witania się. To fajny gest, niewiele kosztuje, a dzięki temu możesz poczuć się „swojsko”. Zyskujesz znajomych, będziesz miał się do kogo odezwać się i poprosić o pomoc, gdy będziesz jej potrzebować.
 2. Twoja piaskownica, Twoje zabawki, więc sprzątaj je po sobie, po co ktoś ma sprzątać po Tobie. Dziku czy chciałbyś aby laska sprzątała po Tobie…?
  IMG_20180820_215157
 3. Butelkę po wodzie i inne zużyte gadżety wyrzuć do kosza…
 4. Weźże przetrzyj ławeczkę, na której leżałeś. Korzystaj z dostępnych na siłowni ręczników papierowych i płynu, albo przychodź z własnym ręcznikiem.
 5. Jeśli przychodzisz na pogaduchy i dla lansu nie blokuj sprzętu. Inni mogą nie mieć tyle czasu, żeby czekać, aż skończysz rozmawiać z chłopakiem czy laską. Pssst…. Nie każdy musi słyszeć, gdy opowiadasz o swoich przeżyciach z ostatniej nocy, może ktoś nie miał tyle szczęścia, a też chciałby?!
 6. Nie jesteś sam, inni też chcą ćwiczyć – zrób im do tego miejsce.
 7. Jeśli zapisałaś się na zajęcia zorganizowane, ale nie przyjdziesz – wypisz się, pozwól skorzystać innym.
 8. Jeśli widzisz, że ktoś ćwiczy nie właź mu pod nogi czy ręce, zachowaj bezpieczną odległość, bo sztanga może niespodziewanie odskoczyć i zrobić kuku.
 9. Ćwicz ciężarem, który pozwoli Ci zachować prawidłową technikę. Co Cię obchodzi ktoś, kto obok podnosi więcej. Ten ktoś też kiedyś zaczynał. Jeśli np. uginasz ramiona przy ćwiczeniu bicepsów nie robisz przecież zarzutów, w naśladowanie indyka też raczej się nie bawisz…
 10. Miej szacunek do innych osób na siłowni. Sylwetki są różne, tak jak cele treningowe.
 11. Uważaj na innych, szczególnie wtedy, kiedy rozgrzewasz się zamaszyście w przejściach, pod drzwiami i innych miejscach, gdzie chodzą ludzie.
 12. Nie rób zdjęć innym osobom. Pomijam, że publikowanie wizerunku osób bez ich zgody jest niezgodne z obowiązującym prawem, to czy chciałbyś, aby ktoś zrobił zdjęcie Tobie? Gdy sapiesz dyszysz i wypinasz się???
 13. Ja wiem, że czasem jest ciężko i ostatnimi siłami wyciska się ciężar, ale może spróbujemy ograniczyć intensywność stękania przy dźwiganiu i przeniesiemy je w inne miejsce..? :)Będąc w temacie, przy okazji poniżej prezentuję Wam zdjęcie regulaminu korzystania z toalety, który zawisł w jednej z rewelacyjnych zakopiańskich restauracji. Myślę, że takie wskazówki z powodzeniem sprawdzą się również na siłowni 😉

 

IMG_20180907_144453

Bawcie się treningami i do zobaczenia wkrótce!

 

Jedna myśl na temat “Pierwsze wejście na siłownię. O czym musisz wiedzieć

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: