Rowerem przez miasto. Alternatywa dla „nie mam czasu”, „nie mam pieniędzy”, „zarobiona jestem”…

Kochani teraz, kiedy jest w końcu piękna pogoda nie ma już wymówek. Samochody zostawiamy w garażach, na parkingach, gdziekolwiek i wskakujemy na rowery. Nie miałam pojęcia ile jest sklepów z rowerowymi gadżetami, którymi możemy stylowo ozdobić naszą brykę.

IMG_20180424_214036_662

Jeśli nie mamy swojej, Lublin oferuje sieć stacji rowerowych, z których można korzystać na terenie całego miasta. Podjeżdżamy, wypożyczamy rower i śmigamy. Według mnie poranna przejażdżka jest świetną alternatywą dojazdu do pracy. Zamiast stać w porannych korkach dosiadamy nasz jednoślad i pędzimy przed siebie.

Korzystając z roweru miejskiego używam aplikacji NEXTBIKE. Możemy za darmo pobrać ją na telefon, założyć konto i jeździć. W celu aktywacji konta musimy wpłacić na nie minimum 10 złotych. Jest to kwota, z której będą pobierane opłaty za czas naszej jazdy. Pierwsze 20 minut jest darmowe.

Jak działa LRM (Lubelski Rower Miejski) ?

Podchodzimy do stacji rowerowej, klikamy w aplikacji opcję „Wypożycz rower” i okienko, które się pojawi na telefonie kierujemy na kod znajdujący się na bagażniku roweru miejskiego. Aplikacja bardzo szybko rozpozna numer roweru i uwolni jego blokadę. Od tego momentu możesz wysunąć rower z zabezpieczającej bramki i jeździć nim do woli.

W aplikacji możemy też sprawdzić, gdzie znajdują się stacje rowerowe oraz czy są tam wolne jakieś rowery.

Po kliknięciu w panel klienta zweryfikujemy np. stan naszego konta, przejrzymy historię wypożyczeń oraz zapoznamy się z cennikiem i regulaminem.

Zwrot roweru też nie sprawia większych trudności. Podjeżdżamy do stacji i wpinamy rower do elektrozamka, usłyszymy charakterystyczne plumknięcie, które oznacza, że rower został prawidłowo zwrócony. Jeśli chcemy się upewnić możemy to zrobić w aplikacji wybierając opcję „wypożyczenia”. W przypadku jeśli nie ma na stacji wolnego miejsca uwalniamy znajdującą się przy rowerze opaskę wpisując pin, który otrzymaliśmy w momencie wypożyczenia, zapinamy ją i blokujemy mieszając cyfry. Obsługa LRM jest banalna.

IMG_20180423_173310_689

Zaraz usłyszę „do pracy to nie pojadę rowerem, bo dzieci muszę później odebrać”. No ok, ale jak już odbierzesz dzieci ze szkoły wieczorkiem możecie przecież wybrać się na rodzinną przejażdżkę. Tak dla zdrowia i wspólnego spędzenia czasu. „Olaboga” zastąpmy dobrą energią, coś ciekawego do poczytania weźmy pod pachę i wszystko się uda.

IMG_20180422_173706_424

Odkąd zrobiło się cieplej codziennie choćby kilkadziesiąt minut dziennie spędzam na rowerze. Wiecie jaka to świetna zabawa być sam na sam ze sobą, omijać korki i oddychać powietrzem? Rowerem do pracy, rowerem na trening i z treningu, a i coś słodkiego się zje przy okazji, bo dziwnie tak jechać i nic nie przeżuwać.

Zachęcam nas wszystkich do korzystania z pięknej pogody, spędźmy majówkę na bliższych lub dalszych wędrówkach, życzę życzliwości, cierpliwości i więcej uśmiechu, a sama wskakuję zaraz na swoją kobyłkę 🙂

Do zobaczenia gdzieś, kiedyś na ścieżce rowerowej!

2 myśli na temat “Rowerem przez miasto. Alternatywa dla „nie mam czasu”, „nie mam pieniędzy”, „zarobiona jestem”…

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: