VI. Powrotu na siłownię ciąg dalszy …

Poprzedni wpis TUTAJ

        W końcu po dłuższym czasie wróciłam na siłownię i pewnie myślicie, że rzuciłam się jak szczerbaty na suchary, ale nie… Motywacja spadła, ponieważ te ćwiczenia, które lubiłam niestety były poza moim zasięgiem, trening nie przynosił satysfakcji, ze łzami milcząc wracałam do domu. Kolejną bitwę o siebie przegrałam, ale wojnę wygram!

      Wiedziałam, że wszystko minie, że wrócę do formy, bo przecież istnieje pamięć mięśniowa, a skoro mięśnie mam to i pamięć też! To tylko głowa nas ogranicza. Dla ciekawskich powiem, że ani centymetrów ani kilogramów mi nie przybyło. Mimo utrudnień nie poddałam się, postanowiłam, że będę walczyć i ćwiczyć, aż wrócę do zdrowia i formy. Każdy trening kosztował mnie wiele, musiałam wytłumaczyć sobie, że dam radę, że zdrowie i siła wrócą. Nie robiłam nic ponad. Zmieniałam objętość treningu, starałam się, aby był zróżnicowany i aktywował wszystkie grupy mięśniowe tak, żeby nie obciążać nadmiernie żadnej z nich. Nie ma nic za darmo i ja też muszę zawalczyć o to, co moje. Bo ja już wiem, co oznacza niemoc ciała, gdy głowa chce trenować. Nie jest mi też obcy stan, w którym ciało się rwie, natomiast głowa mówi “nie”. Gdy mi się nie chciało, to i tak mi się chciało i to dzięki temu udało się wrócić i znaleźć w tym miejscu, w którym jestem.

ciąg dalszy TUTAJ

 

6 thoughts on “VI. Powrotu na siłownię ciąg dalszy …

Add yours

  1. Najważniejsze, żebyś wierzyła, że się uda i że krokiem milowym jest wyjście z domu do ludzi. Od razu nie zadręczaj się dietą, choć to w 70% od niej zależy nasze zdrowie, a w konsekwencji sylwetka i samopoczucie. Ja powoli zmieniałam nawyki żywieniowe i nigdy nie byłam o liściu sałaty. Wytrwałości życzę! 🙂

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: